Poznajemy Kraków (galeria)

W naszym przedszkolu była nietypowa wycieczka. Mogliśmy zamykając oczy popłynąć Wisłą do Krakowa, zwiedzić Rynek, Kościół Mariacki , zapoznać się z Legendą Hejnału i go wysłuchać oraz poznać Smoka wawelskiego i wrócić na podwieczorek do przedszkola. Starszaki poznały strój krakowski oraz wykonały czapeczki z pawim piórkiem oraz smoka wawelskiego z origami. Dzieci budowały także zamek i grotę z klocków, była rodzina królewska z księżniczką Zosią i strażnicy do ochrony zamku. Wielu rycerzy próbowało pokonać smoka, lecz gdy smok zaryczał uciekli. Wszystko dobrze się skończyło balem w królestwie i weselem księżniczki z dratewką.