Warsztaty „Klimat dla dzieci” (galeria)

Dnia 8 grudnia 2015 r nasze przedszkole odwiedziła p. Bożena Bochenko , która poprowadziła warsztaty w ramach projektu „ Klimat dla dzieci” Opowiadała dzieciom jak przyczynić się do polepszenia sytuacji ekologicznej naszej planety oraz najbliższego otoczenia. Uczyła zasad segregacji odpadów, wyjaśniała co można zrobić ratując klimat od zanieczyszczeń. Dzieci przyniosły do przedszkola zużyte baterie, które od tego dnia będą zbierać aby nie zanieczyszczały tradycyjnych wysypisk śmieci. Dzieci poznały też bohaterów Kaktusa i Małego, którzy poprzez bajkę wprowadzili ich w świat ochrony środowiska(polecamy kolejne odcinki które znajdziecie wpisując w wyszukiwarce: „Kaktus i Mały”). W ramach zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, oraz mogły zapoznać się jak dzieła świetlik na baterie słoneczną i spróbować go uruchomić. Na zakończenie warsztatów dzieci zostały pasowane na strażnika przyrody i matki Ziemi oraz otrzymały pamiątkowe Dyplomy za udział w projekcie Fundacji na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju z Warszawy.