Dzień Strażaka

W dniu 5 maja 2016r. jak co roku udaliśmy się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szaflarach. Spotkanie ze strażakami poprzedziło przedstawienie teatralne Teatru Cinema o Maciusiu Strażaku. Na miejscu czekali na nas strażacy, którzy zapoznali nas ze swoją pracą, oglądaliśmy dawny wóz strażacki z 1886r. Dzieci przymierzały hełm strażacki, oglądały ubrania i sprzęty, które znajdują się w wozie strażackim. Ponadto lały wodę do celu. Na koniec naszej wizyty podziękowaliśmy strażakom za życzliwe przyjęcie i pomodliliśmy się przy figurze św. Floriana. Największą atrakcją był powrót do Przedszkola w wozie strażackim.