teatr-aster

„Królewna żabka” w Anielskim Przedszkolu

W poniedziałek 23 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Aster z Grybowa, który przedstawił bajkę pt. „Królewna żabka”.
Przedszkolaki żywo reagowały na wspaniały występ aktorów. Dzieci poznały historię trzech synów króla, którzy stanęli przed wyjątkowo trudnym zadaniem – musieli znaleźć dla siebie mądre i gospodarne żony. Dwaj z nich postanowili poślubić piękne i bogate panny. Trzeci zaś wybrał na żonę żabkę. Jednak cała historia jak na baśń przystało zakończyła się szczęśliwie, a Żabka zamieniła się w piękną królewnę i poślubiła księcia. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały teatr, a po spektaklu mogły z bliska podziwiać piękne lalki występujące w przedstawieniu. Aktorka opowiedziała dzieciom kto tworzy lalki, co to są rekwizyty oraz jaką magię potrafi zdziałać oświetlenie w teatrze. Po przedstawieniu aktorzy wykonali dzieciom zdjęcia.

To Top