Małopolska w zdrowej atmosferze

Dnia 12 października (piątek) w naszym przedszkolu odbyła się Akacja Edukacyjna dotycząca zanieczyszczenia i ochrony powietrza, na którą zaproszeni byli Marszałek Województwa małopolskiego p. Jacek Krupa oraz Wójt Gminy Szaflary p. Rafał Szkaradziński. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia pod czujnym okiem cioci Renatki oraz grona pedagogicznego. Na uroczystość przybył Wójt Gminy Szaflary oraz zaproszeni nauczyciele i  pracownicy naszego przedszkola. Przedszkolaki wystawiły bajkę pt. „Królewna Śmieszka i  Ekoludki”, która miała na celu uświadomienie jak ważne jest dbanie o środowisko i czystość powietrza. Po przedstawieniu s. Dyrektor wraz z dziećmi wręczyła Panu Wójtowi podziękowanie za przekazanie odświeżacza powietrza do przedszkola. Pan Wójt również podziękował nam za zaproszenie i podarował dzieciom słodkie niespodzianki. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. W ramach akcji w grupie starszaków ciocia Monika przeprowadziła zajęcia dotyczące ochrony środowiska i szanowania czystości powietrza. Powiedzieliśmy sobie, co to jest powietrze, w jaki sposób dochodzi do jego zanieczyszczania oraz co zrobić by je chronić. Poznaliśmy również sprzęt, który otrzymaliśmy od Marszałka Województwa w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej zanieczyszczenia i ochrony powietrza. Na koniec zajęć wspólnie wykonaliśmy plakat mający przypominać nam o dbaniu o czystość powietrza.