20191017_093306

Pieczenie chleba

Dnia 17.10.2019 grupa maluszków odwiedziła w kuchni swoje ciocie kucharki. Ciocia Ania opowiedziała dzieciom z czego powstaje chleb oraz wraz z pomocą dzieci przygotowała przepyszny chlebuś. Ciocia Ania do ciasta dodała wiele ziarenek  między innymi ziaren dyni, słonecznika. Oprócz tego dodała zakwasu chlebowego, który sama wcześniej przygotowała. Po wymieszaniu wszystkich składników ciasto przełożyli do foremek i przykryte czysta ściereczką do wyrośnięcia. Dzieci były bardzo zadowolone.

            „ Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole , z którego każdy może kęs dla siebie  ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny „

                                                                                                          Św. Brat Albert

Aby zobaczyć galerię musisz się zalogować. Jeżeli znasz nazwę użytkownika i hasło kliknij tutaj.

Nie znasz nazwy użytkownika i hasła? Nie szkodzi, każdy Rodzic może otrzymać te dane w Sekretariacie. ZAPRASZAMY

To Top