IMG-20191025-WA0070

Dzień góralski 2019

Dnia 24.10.2019r. w naszym przedszkolu odbył się dzień góralski. Wszystkie dzieci z grupy maluszków i starszaków ubrane były w piękne stroje regionalne. W tym dniu nasze przedszkole odwiedzili Pani Jadzia i Pan Jan Trebunia, którzy opowiedzieli dzieciom z czego składa się strój góralski dziewczynek i chłopców. Pan Jan zaprezentował dzieciom różnego rodzaju instrumenty ludowe oraz zagrał na nich, aby pokazać jaki wydobywają dźwięk. Były to m.in. instrumenty takie jak dudy podhalańskie czyli tak zwana „koza”, różnego rodzaju piscołki oraz złóbcoki ( rodzaj skrzypiec ). Pani Jadzia nauczyła dziewczynki tańca oraz zwyrtów, natomiast Pan Jan zatańczył z chłopcami zbójnickiego. Na koniec naszego spotkania dzieci zaprezentowały śpiew  pt. „górole górole”. Dziękujemy bardzo Pani Jadzi i Panu Janowi Trebunia za przybycie do naszego przedszkola i podzielenie się wiedzą na temat Podhala.
Aby zobaczyć galerię musisz się zalogować. Jeżeli znasz nazwę użytkownika i hasło kliknij tutaj.

Nie znasz nazwy użytkownika i hasła? Nie szkodzi, każdy Rodzic może otrzymać te dane w Sekretariacie. ZAPRASZAMY

To Top