Informacja o sposobie i trybie realizacji zadań przedszkola w okresie czasowego ograniczenia jego funkcjonowania

W czasie ograniczenia funkcjonowania przedszkola zajęcia realizowane są na odległość.

RODZICE I DZIECI

Zdalne nauczanie prowadzą nauczyciele naszego przedszkola zgodnie z wypracowanymi przez ostatnie dni zasadami. Nauczyciele przesyłają Państwu tematy zajęć, materiał do zaznajomienia się z nim, zadania do wykonania oraz linki. Przesłanie materiałów odbywa się za pomocą komunikatora Messenger, WhatsAppa,  poczty elektronicznej, strony internetowej

Dziecko nie jest zobowiązane do natychmiastowej pracy nad zadaniami. Jeśli rodzic pracuje to zadania mogą być wykonane w późniejszym terminie. Zachęcamy, aby dzieci same wykonywały zadania w podanych kartach pracy. Zajęcia powinny trwać około 15 minut                    z dziećmi 3-4-letnimi, z dziećmi 5-6-letnimi  2 razy po około 30 minut dziennie. Pozostały czas należy wykorzystać na inne aktywności (zabawy ruchowe, spacery, zabawy w ogrodzie, gry planszowe, pomoc w domu itp.). Pamiętajmy, aby dziecko nie spędzało za dużo czasu korzystając z telefonu, komputera czy telewizora – maksymalnie około 30 minut dziennie.

Rodzice mają zapewnioną możliwość konsultacji z nauczycielami uczącymi w dni robocze poprzez komunikator Messenger, telefon oraz pocztę elektroniczną. Prosimy o korzystanie               z tej możliwości, zachęcamy do wyjaśniania wszelkich wątpliwości, zgłaszania problemów, niejasności.

Dokładamy starań, by z jednej strony realizować w pełni podstawę programową, z drugiej – nie obciążać nadmiernie pracą dzieci.