DSC_0879

Julka

Dnia 18 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Julka – siostra Piotrusia z grupy maluszków. Julka opowiedziała nam trochę o swoim zainteresowaniu czyli o rekonstruktorze i grupie rekonstrukcyjnej do której należy. Grupa ta pomaga wyobrazić sobie jak było dawniej – przenosi nas do czasów II Wojny Światowej i pokazuje walki, które się odbywały w tamtych czasach, ale też życie codzienne żołnierzy-partyzantów. Dowiedzieliśmy się dlaczego mundur żołnierza był zielony i w jaki sposób żołnierze ukrywali się w lasach w poszczególnych porach roku. Julka opowiedziała nam również historię o Konfederacji Tatrzańskiej założonej przez pochodzącego z Szaflar poetę Augustyna Suskiego. Przyniosła również wiele ciekawych rzeczy, które mogliśmy dotknąć, a nawet przymierzyć, np. biało-czerwoną opaskę na rękę, mundur, specjalne buty, czapki – furażerkę i rogatywkę, torebkę – raportówkę, pałatkę czyli ogromną pelerynę przeciwdeszczową, szklaną butelkę, kominiarko-szalik a wszystko to schowane w wielkim, zielonym plecaku. Zaprezentowała nam również zdjęcia przedstawiające sanitariuszki oraz same rekonstrukcje działań prowadzonych przez Grupę rekonstrukcyjną, do której należy. Odpowiadała na pytania dzieci, a na koniec poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami. Dzieci wraz z wychowawczyniami i s. Dyrektor podziękowały serdecznie Julce za piękne, ciekawe i wartościowe zajęcia i zaprosiły na ponowną wizytę w przedszkolu.
Aby zobaczyć galerię musisz się zalogować. Jeżeli znasz nazwę użytkownika i hasło kliknij tutaj.

Nie znasz nazwy użytkownika i hasła? Nie szkodzi, każdy Rodzic może otrzymać te dane w Sekretariacie. ZAPRASZAMY

To Top